Programma Samen Ondernemen in Ermelo
Economie
Terug naar navigatie - - EconomieWat willen we bereiken?
Terug naar navigatie - Economie - Wat willen we bereiken?Nieuw bedrijventerrein
Terug naar navigatie - Economie - Wat willen we bereiken? - Nieuw bedrijventerreinWe werken aan de economische ambitie om een bedrijventerrein langs de A28 te ontwikkelen. Voorwaarde hiervoor is dat een nieuw Ermeloos bedrijven terrein wordt opgenomen in het Regionaal Programma Werklocaties (RPW).
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
Een inventarisatieonderzoek is gestart gericht op interesse onder een vijftigtal ondernemers op -primair- Kerkdennen en ook Veldzicht in vestiging aan de A28 en de bijkomende ruimtevraag en verdere kwantitatieve- en kwalitatieve uitgangspunten. Dit als voorportaal naar (componenten van) een haalbaarheidsonderzoek, c.q. ruimtelijke- en financiële verkenning en duiding (ook in samenhang met de uitrol van het RPW). De formulering van de kwantitatieve- en kwalitatieve uitgangspunten komt ook voort uit de uitrol van het RPW (voorzien van een participatietraject en in lijn met de ontwikkeling van de Omgevingsvisie 2.0) en krijgt vorm in de opstelling van de economische profielen van de lokale economieën en bedrijventerreinen en het daaruit voortkomende Afwegingskader Regionale Meerwaarde.
Wat mag het kosten?
Terug naar navigatie - Economie - Wat mag het kosten? Bedragen x €1.000Economie |
Realisatie 2025 |
Begroting 2026 t.m. juli raad |
Primitieve begroting 2027 |
Jaarschijf 2028 |
Jaarschijf 2029 |
Jaarschijf 2030 |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Baten |
43 |
45 |
48 |
48 |
48 |
48 |
|
Lasten |
-267 |
-328 |
-359 |
-308 |
-305 |
-310 |
|
Gerealiseerd saldo van baten en lasten |
-224 |
-283 |
-311 |
-260 |
-257 |
-262 |
|
Saldo Economie |
-224 |
-283 |
-311 |
-260 |
-257 |
-262 |
|
Vastgesteld beleid
Terug naar navigatie - Economie - Vastgesteld beleidVisiedocument is in ontwikkeling, zal naar verwachting in 2025 in werking treden.
Bedrijvigheid
Terug naar navigatie - - BedrijvigheidWat mag het kosten?
Terug naar navigatie - Bedrijvigheid - Wat mag het kosten? Bedragen x €1.000Bedrijvigheid |
Realisatie 2025 |
Begroting 2026 t.m. juli raad |
Primitieve begroting 2027 |
Jaarschijf 2028 |
Jaarschijf 2029 |
Jaarschijf 2030 |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lasten |
-149 |
-176 |
-155 |
-381 |
-424 |
-424 |
|
Gerealiseerd saldo van baten en lasten |
-149 |
-176 |
-155 |
-381 |
-424 |
-424 |
|
Saldo Bedrijvigheid |
-149 |
-176 |
-155 |
-381 |
-424 |
-424 |
|
Vastgesteld beleid
Terug naar navigatie - Bedrijvigheid - Vastgesteld beleidHet visiedocument regionale werklocaties is in ontwikkeling. Hiervoor is dekking vanuit twee aangenomen moties:
• Versnelling woningbouw door Participatie en Innovatie.
• Motie indicaties financieel haalbaarheidsonderzoek transformatie bedrijventerrein Kerkdennen.
Toerisme en Recreatie
Terug naar navigatie - - Toerisme en RecreatieWat willen we bereiken?
Terug naar navigatie - Toerisme en Recreatie - Wat willen we bereiken?-
Toerisme en Recreatie
-
Een gastvrij Ermelo
- We continueren het Gastvrij Café
- We geven uitvoering aan de Visie Toerisme en Recreatie
- We maken afspraken met VVV ErmeloBuitenleven
- We werken aan het recreatieperspectief van GEUS
- We werken de plannen van het Regiodeal-project Veluwepoort aan Zee uit
- We zetten in op duurzaam gedrag van recreanten en toeristen
- Gastheergemeente
-
Een gastvrij Ermelo
Een gastvrij Ermelo
Terug naar navigatie - Toerisme en Recreatie - Wat willen we bereiken? - Een gastvrij ErmeloOp basis van de visie toerisme en recreatie 2025-2030: 'Trots op vrije tijd: wonen, ontspannen, verblijven, recreëren, ondernemen en beleven in een gastvrij Ermelo' willen we de economische en maatschappelijke waarde van toerisme en recreatie behouden en versterken. Onze ambitie is gericht op het bevorderen van ontspannen, verblijven en recreëren in de veelzijdige en gastvrije gemeente Ermelo. We werken daarvoor aan de vijf speerpunten:
1. Groen-blauwe recreatieve verbindingen versterken en positioneren;
2. Aantrekkelijke recreatieve routestructuren;
3. Een sterke vrijetijdssector;
4. Heldere profilering en excellente gastvrijheid;
5. Stevige samenwerking in de regio.
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
Met de werkgroep bestaande uit VVV ErmeloBuitenleven, VERON, Museum Het Pakhuis en gemeente Ermelo continueren we het Gastvrij Café als platform om kennisdeling, samenwerking en ontmoeting tussen verschillende partijen uit de gastvrijheidssector te bevorderen. We organiseren twee keer een Gastvrij Café.
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
In 2027 werken we verder aan de deel(projecten) van het uitvoeringsplan 2025-2030.
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
Op basis van de meerjaren afspraken en het marketingbureau werken we verder aan de professionalisering van de VVV.
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
In 2026 wordt de ontwikkelstrategie voor het deelproject Uddelerveen vastgesteld. Afhankelijk van het uitvoeringsgeld wat hierbij door de provincie beschikbaar wordt gesteld kunnen we verder bouwen aan de top op de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS) en andere recreatie-ontwikkelingen (vakantielandschap van de toekomst).
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
Na toekenning van subsidie door Provincie Gelderland, gaan we vanaf 2027 aan de slag met het maken van ontwerpen voor beoogde deelresultaten uit het project Veluwepoort aan Zee: ontvangstlocaties, entreegebieden, recreatieve routes met daaromheen een groene en gastvrije openbare ruimte, bewegwijzering en herkenningspunten.
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
We ontwikkelen een publiekscampagne. De campagne richt zich op het bewust maken van recreanten en toeristen op natuurbehoud en hen te stimuleren zich respectvol en verantwoordelijk te gedragen.
Gastheergemeente
Terug naar navigatie - Toerisme en Recreatie - Wat willen we bereiken? - GastheergemeenteErmelo is gastheergemeente voor de regionale beleidstaak op het gebied van toerisme en recreatie. Deelnemende gemeenten zijn Elburg, Ermelo, Harderwijk, Hattem, Nunspeet, Oldebroek en Putten. Door onderlinge afstemming willen we dat het toeristisch product in de verschillende gemeenten op elkaar aansluit, elkaar aanvult en elkaar versterkt. Toeristen en recreanten ondernemen immers activiteiten in de hele regio, en blijven niet binnen de grenzen van één gemeente. Zo wordt er gewerkt aan het verder versterken van de regio en het bieden van een optimale beleving aan toeristen en recreanten. Dit gebeurt specifiek op de thema’s van bezoekersmanagement, kwalitatief en hoogwaardig aanbod (versterken i.p.v. vergroten) en samen de krachten bundelen (lokaal/ regionaal).
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
We geven verdere invulling aan de belevingsgebieden voor de Noord-Veluwe. Dit zijn; Veluwse natuurgeheimen, Veluws verleden, Veluwse kust, Ambachtelijke Veluwe, Smakelijke Veluwe en het Derde Waterverhaal.
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
We stellen elk jaar een jaarplan op, waarin de doelen, ambities, concrete projecten en activiteiten voor de regio Noord-Veluwe staan beschreven.
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
Als gastheergemeente vertegenwoordigen we de Noord-Veluwe in de Veluwebrede samenwerking; de VeluweAlliantie. De samenwerking geeft uitvoering aan de Veluwe Agenda 2030 en het Noord-Veluwe jaarplan is hierop afgestemd. Samen met 21 Veluwegemeenten werken we aan een duurzame en toekomstbestendige toerisme- en recreatiesector op de Veluwe en een excellente gastvrijheid.
-
OmschrijvingOmschrijving (toelichting)
Om bezoekers beter te spreiden en geleiden op de Veluwe werken we aan het bestemmingsmanagement. Dit doen we in afstemming met de andere Veluwegemeenten en Visit Veluwe. Belangrijk onderdeel hiervoor is de ontwikkeling van ontvangstlocaties.
Wat mag het kosten?
Terug naar navigatie - Toerisme en Recreatie - Wat mag het kosten? Bedragen x €1.000Toerisme en Recreatie |
Realisatie 2025 |
Begroting 2026 t.m. juli raad |
Primitieve begroting 2027 |
Jaarschijf 2028 |
Jaarschijf 2029 |
Jaarschijf 2030 |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Baten |
446 |
112 |
137 |
137 |
137 |
137 |
|
Lasten |
-902 |
-1.261 |
-957 |
-743 |
-693 |
-692 |
|
Gerealiseerd saldo van baten en lasten |
-456 |
-1.149 |
-820 |
-606 |
-556 |
-555 |
|
Saldo Toerisme en Recreatie |
-456 |
-1.149 |
-820 |
-606 |
-556 |
-555 |
|
Vastgesteld beleid
Terug naar navigatie - Toerisme en Recreatie - Vastgesteld beleid- Visie toerisme en recreatie: 2025-2030. Trots op vrije tijd. Wonen, ontspannen, verblijven, recreëren, ondernemen en beleven in een gastvrij Ermelo
- Uitvoeringsprogramma visie toerisme en recreatie 2025-2030
- Veluwe Agenda 2030 (wordt herzien)
- Jaarplan 2024 regionale beleidstaak toerisme en recreatie Noord Veluwe
- Vitale Vakantieparken: Toekomstvisie op de verblijfsrecreatie
- Omgevingsvisie recreatiecluster Horst
- Programma Transformatiebeleid recreatieterreinen buitengebied
Indicatoren programma Samen Ondernemen in Ermelo
Terug naar navigatie - - Indicatoren programma Samen Ondernemen in ErmeloToelichting indicatoren
Terug naar navigatie - Indicatoren programma Samen Ondernemen in Ermelo - Toelichting indicatorenErmelo heeft geen eigen indicatoren opgenomen in de begroting. We beperken ons tot 'de basisset uniforme beleidsindicatoren' zoals wettelijk voorgeschreven door de BBV. Hiervoor zijn we afhankelijk van de actualiteit van de gegevens op Waarstaatjegemeente.nl. We hebben hier dus geen directe invloed op.
Banen per 1.000 inwoners van 15 - 64 jaar
Terug naar navigatie - Indicatoren programma Samen Ondernemen in Ermelo - Banen per 1.000 inwoners van 15 - 64 jaarOrganisatie |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
|---|---|---|---|---|
Ermelo |
881,90 |
908,10 |
928,20 |
930,00 |
Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners |
721,90 |
734,60 |
744,70 |
749,80 |
Nederland |
830,10 |
842,50 |
852,00 |
858,80 |
Netto arbeidsparticipatie
Terug naar navigatie - Indicatoren programma Samen Ondernemen in Ermelo - Netto arbeidsparticipatieOrganisatie |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
|---|---|---|---|---|
Ermelo |
73,60% |
73,70% |
73,20% |
74,40% |
Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners |
72,50% |
73,40% |
73,50% |
73,60% |
Nederland |
72,20% |
73,10% |
73,20% |
73,20% |
Vestigingen van bedrijven per 1.000 inwoners van 15 t.m. 64 jaar
Terug naar navigatie - Indicatoren programma Samen Ondernemen in Ermelo - Vestigingen van bedrijven per 1.000 inwoners van 15 t.m. 64 jaarOrganisatie |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
|---|---|---|---|---|
Ermelo |
161,90 |
168,70 |
178,30 |
178,80 |
Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners |
167,70 |
175,00 |
182,50 |
186,30 |
Nederland |
174,90 |
183,50 |
191,30 |
196,10 |
Functiemenging (de verhouding tussen banen en woningen, varieert tussen 0 (alleen wonen) en 100 (alleen werken))
Terug naar navigatie - Indicatoren programma Samen Ondernemen in Ermelo - Functiemenging (de verhouding tussen banen en woningen, varieert tussen 0 (alleen wonen) en 100 (alleen werken))Organisatie |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
|---|---|---|---|---|
Ermelo |
56,10% |
56,70% |
56,80% |
56,50% |
Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners |
50,10% |
50,50% |
50,70% |
50,70% |
Nederland |
53,90% |
54,40% |
54,50% |
54,60% |
Verbonden partijen programma Samen Ondernemen in Ermelo
Terug naar navigatie - - Verbonden partijen programma Samen Ondernemen in ErmeloVerbonden partijen
Terug naar navigatie - Verbonden partijen programma Samen Ondernemen in Ermelo - Verbonden partijenBij de uitvoering van het programma Samen Ondernemen in Ermelo zijn de volgende verbonden partijen betrokken:
- Coöperatie Gastvrije Randmeren
- Leisurelands
- Ontwikkelmaatschappij Vitale Vakantieparken B.V.
Wat mag programma Samen Ondernemen in Ermelo kosten?
Terug naar navigatie - - Wat mag programma Samen Ondernemen in Ermelo kosten?Wat mag het kosten?
Terug naar navigatie - Wat mag programma Samen Ondernemen in Ermelo kosten? - Wat mag het kosten? Bedragen x €1.000Samen Ondernemen in Ermelo |
Realisatie 2025 |
Begroting 2026 t.m. juli raad |
Primitieve begroting 2027 |
Jaarschijf 2028 |
Jaarschijf 2029 |
Jaarschijf 2030 |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Baten |
|||||||
Economie |
43 |
45 |
48 |
48 |
48 |
48 |
|
Toerisme en Recreatie |
446 |
112 |
137 |
137 |
137 |
137 |
|
Totaal Baten |
489 |
157 |
185 |
185 |
185 |
185 |
|
Lasten |
|||||||
Bedrijvigheid |
-149 |
-176 |
-155 |
-381 |
-424 |
-424 |
|
Economie |
-267 |
-328 |
-359 |
-308 |
-305 |
-310 |
|
Toerisme en Recreatie |
-902 |
-1.261 |
-957 |
-743 |
-693 |
-692 |
|
Totaal Lasten |
-1.318 |
-1.765 |
-1.471 |
-1.432 |
-1.422 |
-1.426 |
|
Gerealiseerd saldo van baten en lasten |
-830 |
-1.608 |
-1.286 |
-1.247 |
-1.237 |
-1.241 |
|
Saldo programma Samen Ondernemen in Ermelo |
-830 |
-1.608 |
-1.286 |
-1.247 |
-1.237 |
-1.241 |
|